Ako sa zavlnili politické vody na slovensku

Autor: Maros Kis | 6.11.2014 o 21:58 | (upravené 28.11.2014 o 19:20) Karma článku: 9,54 | Prečítané:  577x

Kalné a stojaté vody vody tejto našej slovenskej politickej žumpy sa zavlnili. Je to síce nezvyčajné, ale je to tak. Na svetlo sveta vyplávala a odhalila svoje tajomstvá kauza. Ono to nie je len tak. Tých káuz tu boli už celé hromady, nejako sme si na ne už aj zvykli. V tomto kontexte môžem smelo tvrdiť že „ KAUZA JE ŽELEZNA KOŠEĽA „.  

 

Čo ma však prekvapilo a čo som teda fakt nečakal, bol bleskový zásah nášho premiéra. Odvážnym a rýchlym, ťahom na bránu je síce povestný, ale tentoraz predčil všetky moje očakávania. Bez milosti sa zbavil ministerky zdravotníctva Zvolenskej, svoje si odskákala aj Zmajkovičová. A lavína „spravodlivosti a charakternosti „ sa valí ďalej a berie so sebou všetko živé v dosahu. Zdá sa že na nikom z namočených nezostala suchá ani nitka...

Povedzme si na rovinu. Zvolenská ako ministerka zdravotníctva za veľa nestála ( ako veľa ďalších ministrov ).

Štrajk zdravotných sestier a ich stanové mestečko pred úradom vlády, miliónové šafarénie v bratislavskej nemocnici, kauza s licenciami pre leteckých záchranárov a mnohé iné kauzy a kauzičky. Nič z toho však nemohlo ohroziť túto prvú blondínu slovenského zdravotníctva.

Sen Roberta Fica o jednej zdravotnej poisťovni... tak na túto túto perestrojku už naozaj nemala. Našťastie.

Vždy a za každých okolností ju SMER podržal. Tak prečo teraz tak ostro zatrúbil do útoku ? V tom bude zakopaný nejaký pes... Jedno úplne prozaické vysvetlenie je v nastávajúcich voľbách.

Narovinu. SMER má vážne pošramotenú povesť a masívne „povstanie“ ľudí najmä na sociálnych sieťach ukázalo, že táto strana v skutočnosti stojí na hlinených nohách, ktoré sú už naskrz popraskané. Premiér nám chcel dať svojim činom najavo, že má ešte opraty pevne vo svojich rukách a podobné excesy si len tak za klobúk nestrčí.

Ponúka sa ešte jedno vysvetlenie... Nitky, ba čo nitky, ale riadne laná totiž smerujú ďalej a Zvolenská bola iba malou rybyčkou v porovnaní so šťukami, ktoré ovládajú dianie v našom Slovenskom rybníku. Úbohá pani ministerka bola iba návnadou, ktorú ponúkol nám všetkým ostatným hladným po spravodlivosti a kauzu tým de facto ukončil.

Kam teda smerujú tie povestné špagátiky a kto má v rukách dianie okolo nás. Netuším... Jedno ale viem. Jedného dotyčného si pán premiér na PAŠKÁ ...L nevzal. Ak by bol naozaj taký zásadový, mal isť ďalej... mal pokračovať až do hĺbky problému. Zbytočne bude lekár odstraňovať nádory na tele pacienta, bez ďalšieho poskytnutia razantnej liečby.

A toto presne robí Robert Fico.

Odvolaním ministerky vypustil dymovú clonu, ktorá má zastrieť ďalší manéver.

Ako som skonštatoval na začiatku, stojaté a zasvinené vody našej politiky rozvírila kauza a odhalila nám svoje tajomstvá. Ale tajomstiev je viac a veľa ich zostalo ešte nejasných.. Potichu plávajú a čím je voda v rybníku kalnejšia tým lepšie pre ne. Aspoň zatiaľ.

Božie mlyny síce melú pomaly, ale isto....

Súdruhovia by si mohli uvedomiť, že nastal november. Pred štvrť storočím si tiež niektorí mysleli, že sú nad vecou a nakoniec ich masy spláchli do neznáma.

Viem, že niektorí si tento dátum ani nevšimli, druhýkrát sa im to ale podariť nemusí.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňáka k únosu Vietnamca doteraz nikto nevypočul

Bývalého ministra vnútra ani nepredvolali.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Prečo sa gang financovaný Kremľom usídlil na Slovensku

Aké je posolstvo Nočných vlkov u nás.


Už ste čítali?