Smejú sa nám priamo do očí... a bez hanby.

Autor: Maros Kis | 23.7.2014 o 6:00 | Karma článku: 16,29 | Prečítané:  4109x

Tak a už je to tu. Dlho sa o nej rozprávalo, písalo. Klamal o nej jeden, alebo nevravel pravdu druhý. Existuje alebo neexistuje.   Dnes už vieme, že existuje.  

Všetci už asi tušíte, že reč je o tajnej nahrávke, ktorú zbúchal istý poslanec, ktorý povstal z tých najobyčajnejších ľudí, akých na slovensku môžeme nájsť.

Nebudem a ani nechcem riešiť otázku vzniku, kedy a prečo. Už samo osebe je to dosť úbohé, niekoho si tajne nahrávať, hlavne človeka, ktorý dotyčnému dôveruje.

Chcel by som pár slov venovať pánovi, ktorý sa nám pred pár mesiacmi snažil nahovoriť, že on je ten najsámlepší a najcharakternejší človek. Pánovi, ktorý kandidoval za prezidenta a ktorému sa podarilo dotiahnuť to takmer do finále.

Rado, ak ťa smiem takto osloviť. Hlboko si ma sklamal.

Sorry...za prezidenta som ťa nevolil, nemal si na to,( volil som tvojho oponenta, ktorému si sľúbil, že ho po svojej prehre podporíš a aj s tým si mal nakoniec problém ) no pevne som veril a dúfal, že mladý, sympatický človek, plný energie, možno trochu neokresaný a samoľúby, je novou nádejou pre Slovensko.Uprostred tejto skorumpovanej politickej bandy si zasvietil a ja som čakal, že skôr či neskôr zaveje vietor zmeny.

Bol som naivný...

Bohužial.

Mala ma presvedčiť už tvoja nemastno – neslaná podpora Kisku, a následné takmer vyparenie sa z Kiskovej tlačovky. Na tvoju smolu ťa však vymákli.

Ale aj tak som dúfal..

Po založení strany s príznačným názvom SIEŤ, som sa pýtal: “prečo” ? Veď si tvrdil, že stranu zakladať nemieniš, alebo sa mýlim ??? Ale v poriadku, je to tvoje právo a tvoja voľba.

Potom si sa mi nejako stratil z dohľadu.

Aj keď Matovič vytiahol hlášku o nahrávke a spustili sa následné politické prekáračky, kydanie jeden na druhého, úsmevy do kamier, hranie sa na to kto klame viac a kto menej a následné reči o podstúpení pred detektor lži ma nechali chladným. Iba som sa v duchu smial, možno s viacerými občanmi, na tom, ako ste sa doberali a podpichovali a pritom priblblo usmievali.. Ako malý chlapci.

No včera, keď som ťa videl v telke, počas hlavných správ a následne som si vypočul aj dôkaz o tom, že nahrávka naozaj existuje, totiž samotnú nahrávku, som zmenil názor.

Zmenil som názor na teba. Uvedomil som si, že si taký istý ako všetci ostatní. No čo ma naozaj nahnevalo bol tvoj úsmev. Bol taký priesvitný. Máš na tvári masku, ale neuvedomuješ si, že je priehľadná.

Chlapče si naozaj tým, kým si bol pred časom, mladý a neskúsený...A k tej neskúsenosti patrí ešte jedna vec..

Nevieš klamať...

Ako dieťa nevie klamať svojim rodičom, ani ty to nedokážeš.

Aj neskúsené deti, keď klamú, začnú sa usmievať, jasne ako slniečka, no absolútne neúprimne.. Úsmev ich prezradí tak, ako tentoraz prezradil teba.

Každý kto má len trochu chochmesu, vyrozumie o čo vo vašom dialógu s Matovičom šlo a každým následným slovom, ktoré vypúšťaš z úst sa stále viac a viac zamotávaš... Do svojej SIETE.

Aká to paralela...

A mimochodom tvoje argumenty a slová na obhajobu či nebodaj vysvetlenie sú deravé. Obrovské diery v SIETI, ktorú si uplietol pre nás všetkých, len vtedy si ešte netušil, že sa do nej neskôr chytíš sám.

Rado sorry... ale myslím si, že Matovič ťa dostal tam kde chcel..Chtiac, nechtiac ho musím obdivovať. Vie ako na ľudí, proste dobrý stratég...

 

Ja som ti veril a dúfal, no neznášam, keď sa mi niekto smeje do očí a robí zo mňa blázna.

A stále som taký naivný, že verím v politiku ktorá sa dá robiť slušne..

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?