Prvý výstrel na Kisku

Autor: Maros Kis | 1.4.2014 o 6:00 | Karma článku: 18,28 | Prečítané:  3084x

Ešte sú len tri dni po prezidentských volbách, volebné miestnosti sa ešte len upratujú a už sa nad novozvoleným prezidentom zmráka. Úplne pateticky vyznelo virtuálne podanie ruky Roberta Fica víťazovi v polovici sčítavania hlasov. Určite by sme si tu nemali nahovárať, že to myslel vážne. To by musel byť úplne iný Róbert Fico ako ho poznáme. Bitku síce prehral, ale o hádzaní uteráka do ringu nemôže byť ani reči. Ako ho poznáme, otrasie sa veľmi rýchlo a poď ho na ďalšie ťaženie. Ma dosť pomocníkov a dosť silné páky na to, aby to budúcemu prezidentovi osladil. Nechcem byť zlým prorokom a bodaj by som sa mýlil, ale vyzerá to na novú studenú vojnu.   Premiér a SMER vs. prezident.

Premiér neuspel ako pytač. Mal vybranú nevestu v podobe prezidentskej funkcie, no o tú sa uchádzal ešte jeden nápadník. A čuduj sa svete, jeho nádejná si dala poradiť od cudzích ľudí, dala mu košom a vybrala si konkurenta. Ohrdnutý a zamilovaný chlap však môže byť nebezpečný.

Neviem,neviem, ale náš premiér nevyzerá ako človek čo zabúda, hlavne na to keď ho niekto poníži.

A toto bolo trpké a verejné poníženie.

Ako povestná salva z Aurory, ktorá ohlásila začiatok revolúcie v Cárskom Rusku aj včera odznel prvý výstrel z úst človeka, "ktorého netreba menovať", ak si to s ním nechcete rozdať v súdnom konaní..

Pretože ten, "koho netreba menovať" je veľmi dobrý priateľ Roberta F. a najviac na svete si potrpí na svoje dobré meno a veľmi rád žaluje všetkých dookola, ktorí mu ho podla neho poškodzujú.

Tento blízky premiérov človek a svoju blízkosť dáva patrične najavo, vrúcnymi objatiami a kedečím iným, sa dnes začal oháňať bumerangom, zbraňou domorodých Austrálčanov o ktorej všetci vieme, že sa vždy vráti tam odkiaľ vyletel. Na to by samozrejme nemala zabúdať ani dotyčná osoba. Ako predmet záujmu u tejto osoby bol novozvolený prezident a jeho vyhlásenie, že urobí všetko preto, aby " ten koho netreba menovať "už viac nezastával  terajšiu funkciu šéfa NS.

Predpokladám, že nemalú úlohu v tom ako urobiť prezidentské kreslo, horúcejším ako by malo byť, zohrá aj odchádzajúca hlava štátu a to vymenovaním určitých ľudí na ešte určitejšie miesta za neznámym účelom. A možno iba začne ukladať svojich najbližších a priateľov do lukratívnych betónových funkcií.

Ako ďalší potencionálny krok potom môže prísť oklieštenie prezidentských právomocí a vytvorenie jednej obyčajnej ústavnej a výstavnej bábiky bez kompetencií.

Tento hlasný výstrel smerom na budúceho prezidenta si treba všimnúť, pretože kde padol jeden, môžu prísť aj ďalšie. Zatiaľ sú to len slepé náboje, ktoré narobia viac hluku ako škody ale keď niekto trénuje streľbu, raz určite príde čas, keď si ju bude chcieť vyskúšať naostro.

A keďže Andrej Kiska jasne povedal, že chce byť prezidentom, všetkých ľudí na Slovensku, bude záležať vo veľkej miera na nás, a hlavne na jeho voličoch, či si necháme na prezidenta len tak strieľať ( našťastie a zatiaľ len slovami ) a strachovať sa, že jedného dňa skončí ako trofej, vo vitríne istej politickej strany.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?