Ako ďalej pán stále-premiér ???

Autor: Maros Kis | 30.3.2014 o 6:00 | Karma článku: 17,24 | Prečítané:  2202x

Dnes ráno som pustil do obehu blog s názvom Strach v očiach Roberta Fica. Bohužial som si neuvedomíl, že platí volebné moratórium, a pravdepodobne poslednou vetou, som spomenul, že ho nebudem voliť. Tým som nepriamo avizoval, že uprednostňujem jeho oponenta. Po nejakých troch hodinách, bol môj článok adminom stiahnutý z obehu a presunutý na súkromný blog. Snažil som sa v ňom poukázať na neistotu premiéra a jeho strach z možného výsledku volieb. V kútiku duše som rátal so zázrakom a plánoval som, ako ho ho opäť privítam v premiérskom kresle, ktoré chcel z neznámych dôvodov opustiť. Na jeho smolu a na naše šťastie sa zázrak stal. Degradácia neprišla a Róbert Fico stále zostal najsilnejší muž na Slovensku. Teším sa spolu s ním, ako jeho správny odporca a vysielam do éteru otázku.. Ako ďalej pán premiér ???

Aj keď ste chceli zdupkať zo svojej pozície a vzdať sa možnosti zrealizovať program založený na spoločenskej stabilite, istotách pre ľudí a proeurópskej orientácii ( vyňaté z programového vyhlásenia vlády ) odpúšťame Vám a rozhodli sme sa, dať Vám druhú šancu.

Keďže pre svoj štvorročný mandát si dala vláda v roku 2012 určité kľúčové úlohy, pripomeniem Vám ich, aby ste sa nebodaj nemuseli vyhovárať, že ste ich zabudli pri vchode do prezidentského paláca.

 

 

  1. zmierňovaním dopadov krízy posilniť istoty ľudí,

  2. konsolidovať verejné financie, tak aby deficit verejných financií bol v roku 2013 pod tromi percentami HDP,

  3. podporiť hospodársky rast a cenovú stabilitu,

  4. znížiť nezamestnanosť mladých ľudí a systematicky riešiť problém dlhodobej, najmä regionálnej nezamestnanosti,

  5. zvýšiť vymožitelnosť práva a systematicky likvidovať korupciu na všetkých stupňoch spoločnosti,

  6. konsolidovať verejné zdravotníctvo s dôrazom na jeho finančnú stabilizáciu,

  7. posilňovať spoluzodpovednosť za plnenie strategických cieľov Európskej únie a zároveň presadzovať oprávnené záujmy Slovenskej republiky v Európskej únii, efektívne využiť prostriedky z fondov Európskej únie na modernizáciu a rozvoj štátu a spoločnosti,

  8. posilniť hospodársku, sociálnu a územnú súdržnosť spoločnosti,

  9. založiť dlhodobé tendencie pre hospodársky, sociálny, environmentálny a vedecko-technický rozvoj Slovenska a pre zlepšenie kvality života,

  10. byť vládou otvorenou všetkým vrstvám slovenskej spoločnosti aj prostredníctvom vytvorenej Rady solidarity a rozvoja za účasti partnerov sociálneho dialógu.

( programové vyhlásenie vlády SR na roky 2012-2016 )

Pán premiér, ak nerátam bod číslo 2, ktorý sa vám podarilo nejakým zázrakom splniť máte ešte čo robiť. Hlavne si dajte záležať na ostatných deviatich bodoch a poviem Vám, nezávidím, keď si uvedomím, čo všetko ste dokázali za dva roky pokaziť. Možno by nebolo od veci začať trénovať evergreen odchádzajúcich premiérov, Spánombohom idem od vás. Fakt a bez srandy. Pretože to, čo sa Vám nepodarilo v týchto voľbách sa nemusí podariť ani o dva roky a to už bude iné kafe.

 

Takže ako pán premiér ???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?